firany z woalu

Firany z woalu bez tajemnic

Rosnąca w ostatnich latach popularność firan z woalu nakazuje nam uważnie przyjrzeć się rozwiązaniom tego rodzaju. Warto poznać ich zalety, nie zaszkodzi jednak również, jeśli zadamy sobie pytanie o to, czy firany wykonane z tego materiału mają także minusy.

Woal – przegląd możliwości tkaniny

Woal to wyjątkowo miła dla oka lejąca, miękko układająca się tkanina. Ma gładką fakturę, dzięki czemu nie ma powodu do tego, aby obawiać się jej niedopasowania do któregoś z obowiązujących stylów wnętrz. Co ważne, choć jest przykładem tkaniny nieprzezroczystej, nie ogranicza dopływu światła słonecznego. Umieszczony w gabinecie lub salonie rozświetla więc pomieszczenie chroniąc je jednocześnie przed przesadnie ciekawskimi spojrzeniami.

Zalety firan z woalu

Tym, co sprawia, że firany z woalu nie wychodzą z mody, jest przede wszystkim oryginalny efekt dekoracyjny, jaki można uzyskać za ich pośrednictwem. Nie jest on jednak wcale ich jedynym atutem. Na uwagę zasługuje również to, że mamy do czynienia z tkaniną plastyczną. Można trenować na niej nawet najbardziej fantazyjne upięcia nie przejmując się tym, że nie będą prezentować się tak dobrze jak w katalogach. Plusem woalu jest i to, że utrzymanie firan w czystości nie jest skomplikowanym zadaniem. Po wcześniejszym namoczeniu ich w wodzie z łagodnym detergentem, bez obaw można prać je w pralce automatycznej.

Czy firany z woalu mają wady?

Osoby, które decydują się na firany z woalu, zwykle nie mają problemu ze wskazaniem tego, co jest ich największym niedociągnięciem. Jeśli zależy nam na utrzymaniu ich gładkiej faktury przez długi czas, musimy liczyć się z tym, że będą wymagały prasowania. Wysiłek związany z tą czynnością można zminimalizować składając je w kostkę jeszcze przed włożeniem do pralki, nie oznacza to jednak, że obejdziemy się bez konieczności ich wyprasowania już po praniu.

Gdzie umieścić firany z woalu do salonu?

Dekoracyjność firan z woalu sprawia, że najbardziej naturalnym miejscem, w którym powinny się pojawić, wydaje się salon. Co przy tym warte podkreślenia, mamy do czynienia z propozycją, która sprawdzi się zarówno w salonach mocno oświetlonych, jak i tych, do których słońce wpada rzadko. Elegancja firan z woalu sprawia również, że często goszczą w gabinetach, restauracjach oraz w wielu lokalach usługowych. Nie brakuje też zwolenników wprowadzania ich do sypialni. W ostatnim przypadku konieczne okazuje się jednak poczynienie pewnego zastrzeżenia. Woal przepuszcza światło, nie sprawdzi się więc tam, gdzie nieregularność trybu życia wymaga spania w godzinach dziennych.